חיפוש
  • Regulator

מיפוי השחקנים במפה הציבורית

ארגונים רבים משקיעים את עיקר מאמציהם לשינוי מדיניות בכנסת, בין אם מתוך האמונה ששם זירת ההשפעה המשמעותית ובין אם מחוסר היכרות או נגישות לזירות השפעה אחרות. אכן, הכנסת היא בית המחוקקים של מדינת ישראל, מקום בו מתקבלות החלטות רבות המשפיעות על חיינו ומקום שיכול להוות מנוף לחץ משמעותי על מקבלי החלטות אחרים שלא יושבים בכנסת ישראל.


אולם, הפוטנציאל בעבודה מול רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה אדיר. חשבו מי מיישם בפועל מדיניות ולא בהכרח מי הם מקבלי ההחלטות ברמה הגבוהה ביותר, שעלולים גם להיות 'מנותקים' מהשטח במידה מסוימת. במקרים מסוימים, עדיף להתחיל 'מלמטה' ולא 'מלמעלה'. הכל תלוי בהכרת ומיפוי השחקנים במפה הציבורית ובתכנון אסטרטגי נכון ויעיל.


קחו למשל את העבודה מול הרשות המקומית בסוגיות של חינוך: חינוך נגד גזענות, הכרת השונה, חינוך לדמוקרטיה וכד'. עבודה בתחומים אלה יכולה להוביל להשפעה גדולה ומהירה יותר לעומת השפעה על המדיניות של משרד החינוך כולו, שיכולה להיות מסובכת וארוכה יותר, גם אם התמיכה בנושא קיימת.


עבדו גם עם מי שמכיר את הסוגיות ברמה היומיומית כמו בדוגמה הזו עם השלטון המקומי, מנהלי מוסדות חינוך, פקידי ממשלה פחות בכירים וכיו"ב.


בראייתנו, כל יחיד או ארגון יכול להשפיע על גורלו בעזרת ייצוג שדלני. צרו עימנו קשר לשיחת ייעוץ ללא עלות ואנחנו ברגולטור תמיד נשאף לתת לכם את השירות המקצועי והאמין ביותר.


#לובינג #שדלנות #קשריממשל #רגולציה #רגולטור #חקיקה #שינוימדיניות #הכנסת #שלטוןמקומי #חינוך #שחקנים #מפהציבורית


64 צפיות0תגובות